Rakešu sporta veidu punktu skaitīšana: Raketspēļu spēles: visaptverošs ceļvedis iesācējiem

how to score in racket sport

Teniss: Deuce un priekšrocību atklāšana

Teniss - precīza, spēcīga un stratēģiska spēle - aizrauj visu vecumu un prasmju līmeņu spēlētājus. Lai patiesi novērtētu šī sporta veida sarežģītību, ir svarīgi izprast punktu skaitīšanas sistēmu, kas iesācējiem var būt nedaudz sarežģīta.

Pamati: Pamati: punkti un spēles
Tenisa mači tiek izspēlēti setos, un katrā setā ir vismaz sešas spēles. Lai uzvarētu spēli, spēlētājam ir jāiegūst četri punkti, un katrs punkts ir viens. Tomēr punktu skaitīšanas sistēma ar to nebeidzas.

Divu un priekšrocība: Tiebreaker
Kad rezultāts sasniedz 40:40, spēle nonāk duelī, radot patstāvīgu situāciju. Lai izkļūtu no strupceļa, spēlētāji cenšas iegūt pārsvaru. Ja spēlētājs uzvar nākamajā punktā, viņam ir priekšrocība. Lai pilnībā uzvarētu spēli, spēlētājam ir jāiegūst divi nepārprotami pārsvara punkti (40-15, 40-30 vai divnieks, pārsvars, pārsvars, pārsvars).

Servēšana un saņemšana: Nosakot toni
Tenisā spēlētājs, kurš uzvar monētas metienu, izlemj, vai pirmais servēt vai pirmais saņemt. Servējošais spēlētājs stāv aiz pamatlīnijas un sit bumbiņu pāri tīklam servēšanas laukumā, kas atrodas diagonāli pretī viņam.

Uzvaras formula: Setu un maču izspēle
Lai uzvarētu setā, spēlētājam ir jāuzvar sešās spēlēs ar divu geimu pārsvaru. Ja rezultāts sasniedz 5:5, spēle nonāk līdz taibreikam, kurā pirmais spēlētājs, kas uzvar septiņus punktus ar divu punktu pārsvaru, uzvar spēli un setu.

Badmintons: Bekhenda un volejbola prieks

Badmintonam, kas ir ātra, veikla un stratēģisku sitienu spēle, ir salīdzinoši vienkārša punktu skaitīšanas sistēma.

Punktu skaits un spēles: Sacensības līdz 21
Badmintona mačos spēlētāju mērķis ir gūt 21 punktu, lai uzvarētu spēli. Ja rezultāts sasniedz 20-20, tiek izspēlēts zelta punkts. Pirmais spēlētājs, kurš pēc 20-20 gūst punktu, uzvar spēli.

Servēšana un saņemšana: Servēšanas spēks
Badmintonā izšķiroša nozīme ir servēšanai, jo tā nosaka spēles tempu. Servētājs stāv aiz pamatlīnijas un sit pretinieka raketi pa diagonāli pāri tīklam uz serves laukumu.

Spēles attīstība: Sitieni un spēle pie tīkla
Badmintons ir ātru riņķu spēle, un spēlētāji bieži izmanto triecienus, lai spēcīgi trāpītu ar raketi uz pretinieka laukumu. Nozīmīga loma ir arī tīkla spēlei, kurā spēlētāji, lai gūtu punktus, izmanto precīzus drophūtus un tīkla sitienus.

Padelis: ātra dubultā izklaide

Padel - rakešu sporta veids, kurā apvienoti tenisa un skvoša elementi, - ir raksturīgs ar ātru spēles tempu, dubultspēļu formātu un unikālu punktu skaitīšanas sistēmu.

Punkti un spēles: Sacīkstes līdz 40
Padel spēlēs spēlētāji cenšas gūt 40 punktus, lai uzvarētu spēli. Ja rezultāts sasniedz 39-39 punktus, tiek spēlēts izlīdzinājums. Pirmais spēlētājs, kurš gūst septiņus punktus ar divu punktu pārsvaru, uzvar izlīdzinājumu un spēli.

Servēšana un uzņemšana: Dubultspēle
Padel tiek spēlēts dubultspēlēs, un servēšanas komandā ir divi spēlētāji. Servēšanas komanda pārmaiņus sit bumbiņu turp un atpakaļ, cenšoties gūt punktus, sitot bumbiņu pāri tīklam un pretinieka laukumā.

Skvošs: Kvošs: Sienas trieciena izaicinājums

Skvošs, kas ir veiklības, precizitātes un taktiskā sitienu izpildīšanas spēle, tiek spēlēts slēgtos laukumos ar četrām sienām. Rezultātu skaitīšanas sistēma nedaudz atšķiras atkarībā no spēles formāta.

Punktu skaits un spēles: Sacensības līdz 11
Skvoša spēlēs spēlētāju mērķis ir gūt 11 punktus, lai uzvarētu spēli. Spēli uzvar spēlētājs, kurš pirmais sasniedz 11 punktus ar divu punktu pārsvaru.

Servēšana un saņemšana: Sienas sitienu apmaiņa
Skvošā servējošais spēlētājs stāv aiz servēšanas kastes un sit bumbiņu tieši uz priekšējās sienas. Pretiniekam bumbiņa jāatdod atpakaļ, pirms tā atlēca divas reizes.

Noslēgums
Lai apgūtu šo rakešu sporta veidu punktu skaitīšanas sistēmas, ir nepieciešama prakse un izpratne par spēles niansēm. Padziļināti iepazīstot šos aizraujošos sporta veidus, jūs novērtēsiet stratēģisko dziļumu un sacensību garu, ko piedāvā katrs no tiem.